5

11

2

Komentář:

První mistrovské utkání nás po jediném neprohraném utkání v přípravě vrátilo na zem. Než se spustila časomíra na hřišti, domácí vedli 1:0 a naše obranná čtyřka byla pravděpodobně ještě v autobusu. Zcela nekrytý hráč Znojma na penaltě si mohl dělat co chtěl. Pak přišla série rohů domácích a naši hlavičkáři byli  myšlenkami asi někde na facebooku, jelikož dva stejně zahrané rohy a dva góly v naší síti 3:0. Teprve v této chvíli přišlo probrání našich hráčů. Nejdříve se Slaný dostal sám před domácího gólmana, ale netrefil. Pak přišla pohledná akce ve 29. min., centr Martinka P. z leva a Slaný byl na správném místě 3:1. Těsně před hvizdem rozhodčího k ukončení poločasu nebezpečně střílel Martinek P. z levé strany, ale k naší smůle míč v síti neskončil. V tomto poločase patřilo prvních patnáct minut Znojmu a zbytek poločasu diktovali tempo hry naši hráči.

Ve druhé půli jsme chtěli vstřelit gól a vrátit se zpět do zápasu. Nejblíže k tomu měl Pekaj, jemuž předložil míč Martinek P. na malé vápno, ten však střílel do brankáře a poskakující míč dokázali domácí hráči z brankové čáry odkopnout. Další velkou šanci měl Nejezchleba, který unikal sám po pravé straně. Ze dvou možností mezi nahrávkou a střelou volil střelu, ale brankář domácích byl na místě. Všechny síly jsme vložily do útoku a při zahrávání rohu se míč dostal k poslednímu našemu hráči Kadlecovi, jenž ho špatně zpracoval a nabídl tak Znojmu brejk z půli hřiště na samotného brankáře Kalinu 4:1. V poslední minutě utkání jsme se již nekoncentrovali na hru a domácí potvrdili svoji výhru na 5:1.

V tomto utkání se ukázalo, že zápas začíná již v první minutě a na nějaké rozehrávání se až během utkání není čas. Pozitivní je to, že naši hráči zápas nezabalili a chtěli pořád hrát a zvrátit nepříznivý vývoj.

Teď nás čeká ve středu  ve 13 hodin Zbrojovka Brno, takže hlavu nahoru a jede se dál.