12. 4. 2014, 10:00, sobota, tráva-Lokomotiva, 19°C, slunečno

Po ztrátě Bařiny 0:1, po ztrátě Martinka 0:2

1:2

Nejezchleba zahrál roh a Martinek z první trefil přesně

40., 51., 56, 59., 66., 69.

1:8

Samostatný únik mezi stopery, dvě střely z šestnáctky (do šibenice, od tyče), dorážka po rohu, střela z leva z 11m., nahrávka pod sebe a střela

Komentář:

Domácí utkání se Zlínem probíhalo ve dvou rozdílných poločasech. V první půli nás hosté zaskočili dvěma rychlými góly a naši kluci zůstali doslova jako opaření. Nic jim nešlo a hosté měli v této chvíli navrch. Jednoznačně nás předčili v pohybu bez míče a v technických dovednostech s míčem. Rapidní rozdíl byl hlavně v držení míčů u obránců Zlína (nezkazili jediný míč) a v držení míče našimi obránci (po dvou nahrávkách následovala chyba a nabídka soupeři na gól). Změna nastala ve 27. min. po rohu, jenž zahrával Nejezchleba. Martinek se výborně uvolnil a střelou bez přípravy nedal hostujícímu brankáři šanci 2:1. V této chvíli jsme se začali zvedat a šanci na vyrovnání měl Nejezchleba po výborné práci Slaného a po něm nahrávce Martinka. Bohužel došlo ke srážce mezi Nejezchlebou (řítil se sám na brankáře) a brankářem a po něm nucené střídání a zranění. Naštěstí nejde o zlomeninu, ale jen naražení.  Minutu nato si obnovil zranění ramene Bařina a další nucené střídání pro nás dalšího klíčového hráče bylo na světě. I tak jsme poločas dohráli bez branek, kdy jsme asi tři minuty hráli v devíti.

Ve druhé půli jsme chtěli vyrovnat, ale hosté nám k tomu nedali nejmenší příležitost. Tak jak v první půli jsme se snažili aspoň něco vytvořit, ve druhé to byla hra kočky s myší. Kluci vůbec neběhali a nechali hosty ze Zlína doslova střílet góly. Konečný stav 8:1 je pro nás doslova ostudou.

Při hledání příčiny takového debaklu mě přichází na mysl i týdenní atletické soustředění, které 8 kluků absolvovala tento týden ve škole. Je možné, že únava udělala své. Protože takto odchozený druhý poločas jsem již dlouho nezažil. A závěrem musím zmínit ještě jednu věc. Tak, jak před čtrnácti dny u nás vystoupil a zanechal vulgární a nevychovaný dojem tým Sparty Brno, tak dnešní tým Zlína byl pravým opakem a celý tým za své chování i výkon zaslouží velkou pochvalu.

Takže teď se musíme dát rychle do kupy, ať už zdravotně, kondičně a hlavně srovnat hlavy a o víkendu hurá na Jihlavu.