12

2

0

Komentář:

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Spartě, která okupuje přední příčky tabulky. Nástup jsme měli dobrý a během 8 minut jsme zahrávali tři rohové kopy, po niž jsme měli šance otevřít skóre. Sparta dvakrát vykopávala míč z brankové čáry a nám chybělo jen málo ke vstřelení gólu. Postupně se hra vyrovnávala, ale nikdo se do vyložené šance nedostal.

Ve druhé půli byli hosté lepším týmem a několikrát ohrozili naši bránu. V ní však spolehlivě chytal Hübl a tak utkání spělo ke konci za nerozhodného stavu. V této chvíli nám úplně přestala pracovat záloha a celé mužstvo bylo ve velkém útlumu. Hosté toho nedokázali využít a tak utkání skončilo remízou 0:0.

O výsledek ani tak nejde, ale hlavně chci přiblížit chování hráčů Sparty, jejich trenérů a potažmo diváků (rodičů). Od začátku utkání chlapci Sparty slovně vulgárně uráželi hlavního rozhodčího a to bez jakékoliv odezvy od svých trenérů. Rozhodčí toho chování toleroval (chybně) a neustále je slovně napomínal, což byla chyba. Měl to řešit jednoznačně červenými kartami a mohl být klid. Vše vrcholilo po závěrečném hvizdu, kdy hostující chlapci opět vulgárně napadali rozhodčího a bez podání rukou odcházeli ze hřiště.

A teď Vám dospělým položím otázku. Co udělal váš otec (dejme tomu před 30 lety), pokud jste nadával sprostě dospělému člověku. Já odpovím za vás-dostal jste přes hubu. A co udělá dnešní tatínek? Odpovím vám znova a podle skutečnosti. Napadne slovně a fyzicky dotyčného dospělého, s tím že mu omezuje a sahá na  synáčka. Tak to je vážení vrchol dnešní společnosti a bohužel se stává standartem. A proto lituji všechny učitele a vychovatele, jelikož to co se nám trenérům stává občas, oni musí podstupovat každý den. Takže v tomto zápase šla myšlenka sportu úplně mimo, a zvítězila lidská nevychovanost a sprostota. Milá Sparto, po fotbalové stránce jste možná měli trochu navrch, ale po stránce výchovné jste prohráli na celé čáře.