12

1

1

Komentář:

Poslední utkání sezony 2013/14 nás čekalo v Líšni, konkrétně v Podolí. K zápasu jsme jeli s tím, že je možnost při výhře předskočit v tabulce sousední Hodonín. Problémy nastaly již v předzápasové rozcvičce, kdy jsem se dozvěděl, že dva hráči nemůžou nastoupit kvůli různým zraněním. Sestava se rychle překopala a už se začínalo. Hráči Líšně byli o trochu menší než naši borci, ale v technice je leckdy předčili. V úvodu byla hra vyrovnaná, ale postupně přebírala otěže zápasu domácí Líšeň. My jsme měli v brance skvělého Kalinu a soupeř měl často problémy trefit bránu. Naši největší šanci první půle měl Nejezchleba, jenž trefil pravou tyč soupeřovi svatyně.

Do druhé půle jsme změnili rozestavení a to se vyplatilo. Hned v 1. minutě druhé půle se dostal k míči  aktivní Nejezchleba, potáhl míč po pravé straně a zakončil do tyče. Odražený míč sledoval Husovský a trefil přesně 1:0. Domácí se snažili o vyrovnání, ale naše obrana v čele s brankářem Kalinou je k ničemu nepustila. S přibývajícími minutami soupeř znervózněl a jeho snaha k ničemu nevedla. Poté přišla v 50. min. nešťastná chvíle utkání pro Martinka, který dostal žlutou kartu za zasažení protihráče rukou ve hře. Hráč Líšně se okamžitě přišel mstít a za úder do Martinka dostal červenou. Zajímavostí je, že stejný domácí hráč dostal tři minuty před tím žlutou kartu za likvidační faul na Bařinu (jenž má natržené vazy v kotníku a zápas proto  nedohrál) a celkově pobyl na hřišti 4 minuty.V té chvíle vzplály emoce domácích a rozhodčí přehodnotil situaci a vyloučil i našeho Martinka. Zápas pokračoval v deseti hráčích na obou stranách. A nakonec jsme z toho vytěžili výhodu my, jelikož Lepka po nahrávce Pekaje pečetil na 2:0 v 66. minutě utkání. Soupeř ještě ohrozil naši bránu tak, že útočník strhl našeho obránce rukou na zem a vstřelil gól. Rozhodčí to viděl, ale ještě se byl poradit u asistenta a gól poprávu neuznal. Poté se pískal konec zápasu a my jsme se mohli radovat z vítězství.